Škola pro všechny III

OPVVV, VÝZVA Č. 02_20_080 PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ

ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ - ŠABLONY III.

Základní škola Zdice, se sídlem Žižkova 589, 267 51 Zdice je realizátorem projektu s názvem:

Šablony III. - ZŠ Zdice, reg.č. prohloubit spolupráci učitelů v rámci Výzva č. 02_20_080 pro Šablony III - MRR v prioritní ose 3.

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

DETAILY PROJEKTU

Doba realizace: od 1. 9. 2021 do 30. 6. 2023
Finanční výše podpory/CZV projektu: 1 042 588 Kč
Podpořeno: z prostředků Evropského sociálního fondu v rámci OP VVV a státního rozpočtu ČR.
Hlavní kontaktní osoba projektu za naši školu:
Mgr. Eva Fiřtová, ředitelka školy, eva.firtova@zszdice.cz

ANOTACE projektu

Cílem výzvy je podpořit mateřské, základní a základní umělecké školy a školská zařízení pro zájmové vzdělávání (střediska volného času, školní družiny a školní kluby) formou projektů zjednodušeného vykazování. Výzva podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a odborníků z praxe, na pomoc školám a školským zařízením pro zájmové
vzdělávání při společném vzdělávání dětí/žáků/studentů, a to možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga, příp. chůvu v mateřské škole. Dále jsou podporovány extrakurikulární aktivity, spolupráce s rodiči dětí a žáků, kariérové poradenství žáků a aktivity rozvíjející metody výuky s využitím ICT.

ZÁKLADNÍ ŠKOLOU REALIZOVANÝ VÝBĚR ŠABLON projektu:

2.II/3 Školní psycholog – personální podpora ZŠ
3.II/6 Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol/školských zařízení prostřednictvím
vzájemných návštěv
3.II/7 Tandemová výuka v ZŠ
3.II/8 Zahraniční stáže pedagogických pracovníků ZŠ
3.II/11 Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem
3.II/12 Projektový den ve výuce (povinná aktivita)