Projekt Next Generation EU - Národní plán obnovy - doučování

Cílem programu je zajistit přednostní doučování dětem (žákům), kterým hrozí školní neúspěch
či v extrémním případě vypadnutí ze vzdělávání. Došlo u nich také k vážnému zhoršení výsledků
vzdělávání. Sledován je nejen prospěch, ale také základní přehled v tématech, schopnost navázat
na další očekávané znalosti.

Žáci, pro které je program primárně určen –jsou ohroženi školním neúspěchem zejména v důsledku koronakrize (např. se jim nedostávalodostatečné podpory v rodině, měli špatné materiální zázemí pro účast na výuce nebo mají speciálnívzdělávací potřeby, které nemohly být naplňovány).

Kritéria zaostřují na žáky, kterým je vhodné dlouhodoběji věnovat zvýšenou pozornost a podporovat je při dosahování úspěchů ve škole. Pro zařazení žáka či žákyně do programu doučování je určující, zda naplňuje jedno nebo více z uvedených kritérií. Identifikaci provádí pedagog na základě svých podkladů a zkušeností.

Ve školním roce 2021/22 bylo pro žáky školy otevřeno 24 skupin doučování.