Týdenní plán 27.3. - 31.3.2023

Publikováno: 26.3.2023 Autor(ka): Zdena Boušková

Vážení rodiče, milí Dubánci,

v příloze posílám týdenní plán.

Pár slov ohledně matematiky. Je potřeba doma trénovat pořád i malou násobilku. Mnozí to mají už v malíčku, ale bohužel hodně dětí ještě i teď, v páté třídě má s malou násobilkou problémy. Někteří jí jednoduše neumí, jiní musí ještě vždy počítat na prstech - v násobcích. To už ale bohužel není možné. Malá násobilka je základem pro další počítání. Na zadaný příklad malé násobilky, musí přijít odpověď okamžitě, bez složitého počítání. V kontrolních pětiminutovkách mají z tohoto důvodu děti chyby v písemném násobení, písemném dělení, a nebo příklady nestíhají vůbec spočítat. Protože prostě neumí malou násobilku. Dětem jsem to už ve třídě říkala, že je potřeba doma zkoušet malou násobilku ideálně každý den, alespoň malou chviličku (klidně jen 5 minut), aby si to jednou provždy zapamatovaly. Poprosím i rodiče, aby malou násobilku s dětmi procvičovali. Obvzláště u dětí, kde je násobilka problém.

V úterý nás čeká den s názvem Žák učitelem, kdy budou žáci starších ročníků (většinou ve dvojicích) vyučovat mladší děti. V naší třídě se bude jednat o předměty Matematika a Český jazyk. Pracovní činnosti si zkusí odučit dvojice z naší třídy :-).

Mějte fajn týden.

Z. Boušková