Týdenní plán 15.5. - 19.5.2023

Publikováno: 14.5.2023 Autor(ka): Zdena Boušková

Vážení  rodiče, milí Dubánci,

úvodem chci požádat všechny rodiče, aby zas a znova pořádně překontrolovali svým dětem vlasy. Bohužel, opakovaně zřejmě chodí do třídy děti, které mají vši a roznáší to pak po třídě kolem dokola. Ve třídě máme aktuálně další ohlášený případ výskytu vší. Je potřeba si uvědomit, že děti, které mají vši do školy opravdu nepatří! Doplácí na to pak další děti, které díky tomu musí vynechat výuku na několik dnů a odstraňovat vši.

Pokud tedy vidíte, že vaše dítě svědí hlava, nebo si na to přímo stěžuje, je potřeba mu ty vlasy opravdu pořádně zkontrolovat. A při výskytu dítě v žádném případě do školy nepouštět po několik dalších pár dnů po odstranění vší.

Jinak se toho opravdu nezbavíme.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Teď na příjemnější notu..... minulou středu jsme absolvovali výlet do Jinců. Předmětem byla lesní pedagogika v rámci týdne lesů. Organizátoři měli připravený opravdu zajímavý a hlavně velmi profesionálně zvládnutý program. V lese bylo 6 stanovišť, kde jsme se mohli dozvědět moc zajímavé věci. Děti například viděly ukázku tahání dřeva s koněm. Dokonce si samy vyzkoušely koně s dřevem kočírovat. Posadily si také pár sazeniček stromků do dír, které si předem vyhloubily a mnoho, mnoho dalšího. Ve fotogalerii najdete naše fotky z výletu. :-)

V příloze posílám týdenní plán.

Mějte fajn týden.

Z. Boušková