Úkoly + informace

Publikováno: 6.3.2020 Autor(ka): Miroslava Lodeová

Český jazyk - slabikář: Každý den, hlasité čtení. Dávejte si prosím pozor na dvojí čtení = předříkávání a poté opakování. Nechte děti číst svým tempem, netlačte na ně, aby četly rychle, to všechno příjde.

Báseň: Každý dostal na listě 4 básně. Vyberte si jednu, kterou se naučte. Není to jen o naučení se básně nazpamět, ale také o intonaci. Báseň budu zkoušet v 5.března. Máte dost času :-).

Psaní: Prosím o pravidelné procvičování psacích písmen, slabik a slov. Každý den s dětmi píši diktát slov. Zaměřuji se i na opis a přepis slov. Děti se musí naučit svou práci kontrolovat. Chybují v délkách samohlásek a výšce písmen. Doporučuji koupit sešit s pomocnou linkou těm, kteří si nejsou výškou písmen jisti.

Matematika: Můžete doma dětem dávat slovní úlohy z domácího prostředí. Nyní pracujeme s prostředím, kde jsou peníze. Děti, si doma mohou procvičovat nákupy a jejich následnou platbu.

Prvouka: Učíme se měsíce v roce, dny v týdnu, každý by měl vyjmenovat členy rodiny a znát příbuzenský vztah. Př: Sestra matky je moje teta a její syn je můj bratranec.. V tom děti často chybují.

Čtenářská dílna: S dětmi každou středu máme dílnu, při které si povídáme o svých knihách. Prosím proberte doma s dětmi obtížnost jejich knihy, kterou si do školy nosí. Spousta z nich si stěžovala na malá písmena. Nyní jsme ve fázi, kdy si každý sám dokáže 10 minut v tichosti číst. Bohužel z důvodu malých písmen, či těžkých textů, se děti nemohou začíst. Nevhodné knihy jsou (encyklopedie, knihy pro starší děti a knihy s malými písmeny).

Všem rodičům bych chtěla poděkovat, za krásné masky, které jste dětem připravili na MASOPUST. Byla to hezká atmosféra! Přiložím fotky do fotogalerie. :-)

Každým dnem je na dětech vidět velký pokrok, a to díky Vaší domácí přípravě. Děkuji za Vaši trpělivost, první ročník je nejtěžší, a proto je každodenní příprava velmi důležitá.

Děkuji a hezký víkend M. Lodeová