Postup přihlášení na matematickou hru po síti se spolužákem ze třídy :-)

Publikováno: 19.4.2020 Autor(ka): Miroslava Lodeová

MATEMATIKA netradičně :-)

Napadlo mě jak udržet děti v kontaktu mimo videohovory. Děti proti sobě hrají různé online hry (střílečky, auta atd...) Proč by si tedy nemohly zahrát takovou onlinovku s  MATEMATIKOU? Mohou hrát po síti a k tomu se ještě vzdělávat. Zde je postup pro přihlášení.

PS: Před hrou je důležité se se svým spolužákem telefonicky domluvit na přesný čas aby byl online. :)

Krok č. 1

Najeďte na matematika.in.

Krok č. 2.

Do bílého okna napiš své jméno pod kterým Tě spolužáci poznají. Prosím napište své jméno Třeba Kuba N, Eliška Z, Tomáš Z, ať všichni víme o koho se jedná). Pak dej ENTER.

Krok č. 3

Nyní klikni vpravo na MOJE TŘÍDY.

Krok č. 4

Po kliknutí na moje třídy se zobrazí PŘIHLÁŠENÍ KE TŘÍDĚ, která chce KÓD TŘÍDY.

Krok č. 5

Napište toto heslo ve stejném tvaru který vidíte a pak klikni na "přihlaš mě ke třídě".

Krok č. 6

Po přihlášení do své třídy klikni vpravo na ikonu DOMŮ.

Krok č. 7

Vyber 3.ročník 8-9 let a klikni na to.

Krok č. 8

Na konci prostředí pro 3.ročník jsou HRY. Najdi HRA PROTI KAMARÁDOVI a klikni na to.

Krok č. 9

Nyní se vpravo zobrazí NABÍDKA.. HRA PROTI KAMARÁDOVI. Zkontroluj, že tam je opravdu 3.ročník. Pokud ano, vyber si z nabídky svého kamaráda a klikni CHCI HRÁT.

Krok č. 10

S maminkou tomáše Zímy už jsem Tomáše přihlásila,abych to vyzkoušela. Proto už je tam přihlášený a je ve výběru žáků se kterými lze hrát. Opět potvrdím CHCI HRÁT a nyní čekám, až to spolužák potvrdí.

Krok č. 11

Vyzvaný spolužák musí potvrdit pozvánku od spolužáka viz. modré zakroužkování. V momentě, kdy spolužák přijme hru kliknutím na HRAJI je hra spuštěna.

Krok č. 12

Nyní hrajete.Sledujte pokyny psané pod HRACÍ KOSTKOU. Přeji hodně štěstí!!