Informace k výuce 1.B

Publikováno: 4.9.2017 Autor(ka): Miroslava Lodeová

Související obrázek

12.9.2017 od 17:00 bude probíhat informativní schůzka ve třídě 1.B. Prosím o 100% účast.

Vaše děti začínají plnit povinnou školní docházku. Ulehčíte jim to tím, že je od začátku zvyknete na pár důležitých věci:

a I vyžadovat správnou výslovnost

b / snažte se je soustředit na právě vykonávanou práci a nedovolte jim, aby  se zabývaly jinou činností

c / denně jim pomozte se připravit do školy / pomozte jim připravit aktovku, napsat domácí úkoly /

d/ veďte je k dostatečnému spánku, dítě by mělo spát 10.hodin, jinak je unavené a odrazí se to na školní práci.

Pamatujte, že každý nemůže být nejlepší, ale vy jim jistě budete se vším pomáhat a dětem to půjde všem výborně.

Vyučování začíná v 7.55 a bude končit v 11.40 h. / 4 h /.  PROSÍM CHOĎTE DO ŠKOLY VČAS!

Vše, co dětem do školy dáte, nebo co dostanou, ČITELNĚ OZNAČTE JMÉNEM.  Všechny knihy obalte a opatřete štítkem, nebo na předních deskách podepište lihovým fixem.

AKTOVKA: penál -guma, ořezávátko, alespoň 2 měkké tužky, 5 barevných pastelek/ základní barvy - denně ořezané

Děti dostanou žákovskou knížku - na omluvenky, sdělení ze školy, pochvaly, hodnocení.

Při nemoci omluvit dítě vždy do 48 hodin / po ukončení nemoci vždy písemné do notýsku/. Na 2 dny omlouvá třídní učitel, na více dnů ředitelka školy / nebo zástupce

Tiskopisy, které mají děti na lavici, si pečlivě pročtěte a vyplněné mi pošlete co nejdříve do školy. U svého dětského lékaře si během tohoto týdne vyžádejte zdravotní způsobilost, která je podle zákona potřeba na všechny školní akce a výjezdy, platí 1 rok ( cena je cca 40,- Kč). Dodržte prosím tento termín.

Denně kontrolujte žákovskou knížku.

SEŠITY: Zakoupit sešit na ČJ sešit c. 511 -  1 x

Na lavici mají děti psací tabulky, které doma lihovým fixem podepište a hned ji dejte dětem do aktovky, hned zítra si je dáme do lavice. Máme již zakoupené boxy na VV a malé košíčky do lavice. Zakoupené potřeby na VV dejte do igelitové tašky a děti si je ve škole přeskládají do boxu, do košíčku do lavice patří ještě jedny nůžky, lepidlo a hadřík na tabulku. Do čtvrtka si přineste i sáček na TV se cvičebním úborem a vhodnou obuví.

Všechny informace budou i na webu třídy, který prosím sledujte.

V AKTOVCE DENNĚ NOSIT SEŠITY A KNÍŽKY – podle rozvrhu.  Vše zabalené a zepředu
tiskace podepsané, desky na skládací abecedu – vystříhávejte jen ta písmenka, která si řekneme, ostatní uložte doma.

Rozvrh hodin mají děti na lavici, v úterý máme dvě hodiny, ve středu 3h, dále již podle rozvrhu. Od úterý nosit živou abecedu, cviky a matematiku.

Obědy a svačiny přihlaste dětem v jídelně.

Na svačinu děti do jídelny vodíme, ostatní děti, které nechodí do jídelny, svačí ve třídě. Děti, které nechodí do družiny, vodím na obědy a před školou je předávám rodičům, pokud bude dítě chodit samo domů, prosím písemně.

Škola je otevřena od 7,35 ( pro ranní ŠD od 6,15h), odpolední družina je do 17h. Ranní družina bude ve třídě 1.B. Přicházíte hlavním vchodem. Dveře budou otevřené.

Prosíme, nechoďte do budovy, pokud to nebude nutné. Tolerujeme první dny, kdy probíhá adaptace.

KROUŽKY : angličtina s p.uč. Mitchell bude od října ve středu od 12 do 12,45h, pěvecký sbor: s pí. uč. Miroslavou Lodeovou bude každý čtvrtek od 14.9.2017 od 13:30 - 15:00 nahlaste mi, kdo by měl zájem.

Chtěla bych Vás požádat o 200 kč na kopírování, tonery, čtvrtky, papíry a 160 kč za box na výtvarnou výchovu. Prosím co nejdříve.

Rozvrh ÚTERÝ 5.9.2017

1hod - MATEMATIKA

2hod - ČESKÝ JAZYK - ŽIVÁ ABECENA, PRVNÍ PSANÍ

Vyučování končí v 9:40. Prosím rodiče, aby si své děti, které nejdou do družiny vyzvedli před školou, nebo u šaten v 9:45.

NEZAPOMEŇTE NA PŘEZŮVKY. Ráno se u své skříňky přezujte a boty ukliďte.

Děkuji za spolupráci

M.Lodeová