Týdenní plán 6.9. - 10.9.2021

Publikováno: 3.9.2021 Autor(ka): Taťána Houdková

Vážení rodiče, milí čtvrťáci,

v pátek jsme začali s výukou a ujasňovali jsme si rozvrh, hlavně ohledně českého jazyka a vlastivědy. V pondělí a ve čtvrtek budeme mít dvouhodinovku ČJ a nazvali jsme si je gramatika nebo "normální čeština". Děti budou nosit modrou učebnici čj a pracovní sešit. V úterý budeme mít "pisatelství", budou z nás spisovatelé a zavedeme si sešit 423x. Ve středu bude čtenářská dílna, děti si přinesou svoji knihu a přečtené knihy si budeme evidovat do tabulky každý žák. Během roku budeme mít 5 čtenářských lekcí s paní učitelkou Vodičkovou. Ve vlastivědě začínáme učebnicí České dějiny od pravěku do začátku novověku a také pracovním sešitem stejného názvu - oranžová barva desek.

Společně jsme probrali práva a povinnosti žáků podle školního řádu a za domácí úkol je předat žákovskou knižku a nechat podepsat školní řád.

Ve středu nás čekají třídní schůzky on line. Navrhuji začátek v 17 hodin přes odkaz , který jsme měli na výuku. Probereme finance a organizační záležitosti.

V pátek bude sportovní akce Běh na Knihově, žáci 4.ročníku běží 2 kola, je to celkem 920 m. Počítají se časy prvních šesti a odměna je pro prvních deset běžců.

Přeji hezký slunečný víkend všem.

T.Houdková

ČESKÝ JAZYK