Informace z třídních schůzek + něco navíc

Publikováno: 22.9.2022 Autor(ka): Petra Srpová

Třídní schůzky – září 2022

• Požádat rodiče, aby nevstupovali do budovy školy ani do šatny – BEZPEČNOST, HYGIENA! Vstupujte přes recepci!
  • Kroužky pro 1. + 2. stupeň pořádané školou – leták školy, začnou od října

-24. a 25. 10. Branné dny

-26. a 27. 10. Podzimní prázdniny , následuje státní svátek + víkend

-31. 10. přednáška pana Coubala “Národní parky Šumava a České Švýcarsko”

-7.11. Trilopark - ve škole

-21.-29.11. proběhnou triády (zapíšeme se do tabulky)

- 27. 11. Vánoční trh - bude mu předcházet vánoční dílna, budeme vytvářet předměty k prodeji,

pokud máte náměty, pište.

- 18.11. a 22. 12. ředitelské volno

• Včasné omlouvání zameškaných hodin-pokud možno oznámit ten samý den, proč dítě chybí a po příchodu do školy do 2 dnů předložit omluvenku. Na dovolenou apod.- delší než 3 dny, je třeba vyplnit žádost o uvolnění.
  • Metodik prevence Jitka Palanová– řešení problémů s chováním
  • Výchovný poradce Kateřina Baumová– řešení výukových problémů k dispozici školní psycholog – středa, pátek

• Školy v přírodě a exkurze - prosinec Techmanie Plzeń, jaro-  Cestování do pravěku nebo něco podobného (NA DOPORUČENÍ P. Lenky Prouzové). ŠVP bude - DOMLUVÍME SMETANOVU LHOTU.
  • Pokud možno všechny platby škole přes účet
  • V listopadu proběhnou volby do školské rady, je tříčlenná – zástupce zřizovatele, zástupce školy a zástupce rodičů - kontakt na p. Willagomez jsem předala p.  ředitelce.
  • za třídu - spolek rodičů (nadále p. L. Prouzová, p. B.Prokšová)   Děkujeme!!!

• Domácí úkoly zapisujeme do diáře. Rodiče podepíší DÚ a zkontrolují. V minulosti děti odevzdávaly velmi nekvalitně vypracované úkoly, prosím nenechejte je to odbýt - zejména PS Z ČJ,MA. PÍŠI NADÁLE TÝDENNÍ PLÁN + DÚ z  důvodu absencí žáků. Děti si také zapisují do notýsku či ŽK.  Zajištujeme dohled u některých dětí, aby si DÚ zapsaly.
  • Opravený diktát, pravopisná cvičení  i desetiminutovku z matematiky  vždy přinesou domů, prosím podepsat, opravit  a hned přinést zpět do školy. Opravy si dělají v sešitech jen některé děti.
  • Velké testy hlásíme předem i s obsahem učiva. Posíláme domů, ale vrací se jen část. Prosím o vrácení testů.
  • Doučování nebude, důvody jsem sdělila na tř. schůzce. Je možné doučení žáka, sdělte mi po emailu.
  • Ve 4.r. se zaměřujeme nadále na rozvoji pisatelských  a čtenářských dovedností, na práci s textem a vyhledávání důležitých informací v textu.
  • Platba za PS, TŘÍDNÍ FOND, SRPŠ - JIŽ PROBĚHLA U VĚTŠINY ŽÁKŮ. DĚKUJEME.

Přihlašte se do GOOGLE UČEBNY (V RÁMCI IT A ZADÁVÁNÍ A ODEVZDÁVÁNÍ PROJEKTŮ).

Velmi Vám děkuji za účast na třídní schůzce, za omluvy /neúčast/ a hlavně ZA SPOLUPRÁCI!!!

Mgr. Petra Srpová