ANGLIČTINA

Publikováno: 28.4.2023 Autor(ka): Marie Pechová

Pro informaci rodičům, kteří se opakovaně dotazují na slovíčka:

Jak jsem již dříve informovala, slovníček (Vocabulary) letos nevedeme, pro nízkou efektivitu této práce.

V loňském roce jsem Vocabulary z dětí obtížně dostávala, mnozí slovíčka přepisovali s chybami a bezmyšlenkovitě, svůj záznam po sobě nekontrolovali a za některé dokonce psali rodiče. Proto letos děti dostávají seznamy slovíček přímo na pracovních listech (v podobě mřížky), kde slovíčka zároveň procvičují. V týdnu, kdy si rozdáváme pracovní list je tento publikován v týdenní plánu pro děti, které chybí ve škole. Veškeré pracovní listy zakládáme do portfolia. Pokud je někdo nepořádný a pracovní listy ztrácí nebo nezakládá, může souhrn slovní zásoby najít v pracovním sešitě str. 66 - 68 (s uvedeným číslem lekce) nebo v učebnici str. 71.

Proto prosím všechny rodiče, kteří opakovaně v této záležitosti kontaktují paní učitelku třídní, aby si prohlédli učební materiály svých dětí.

M.P.