Týdenní plán 13.2. - 17.2.2023

Publikováno: 12.2.2023 Autor(ka): Taťána Houdková

Vážení rodiče, milí páťáci,

pochvala všem za přípravu na výrobu sněhuláka a za jeho dokončení. Trénovali jsme navlékání jehly, uzlík na niti, jednoduchý steh, přišití korálku nebo knoflíku a zakončení šití zapošitím. Nebylo to jednoduché a občas jsme se i zasmáli. Během šití se nám jedna jehla ztratila, na stole mi zůstala jedna jehla se zlatým ouškem, tak snad je vše v pořádku. Vzájemně jsme si pomáhali, co kdo uměl. Zatím máme hotových 13 sněhuláků.

Také pochvala všem, kteří se účastnili výletu do Národního muzea. Moc se nám tam líbilo, prošli jsme pravěk, sbírku meteoritů a nerostů. Získali jsme spoustu nových informací. Chválím všechny za pěkné chování.

V pátek jsme četli v atriu školy naši Jahodovou princeznu před diváky prvního stupně. Všichni žáci si vysloužili jedničku za scénické čtení a ti co četli v átriu před diváky dostanou ještě pochvalu.

V příštím týdnu se budeme připravovat na masopustní průvod, který se bude konat v úterý 21.2. před popeleční středou. V pondělí si vyrobíme klobouk z krepového papíru a promyslíme masku do průvodu. Brzy si také vysejeme semínka řeřichy na chleba s pomazánkou.

Hezký týden.

TH

ČESKÝ JAZYK

PŘÍRODOVĚDA