8.-12.4.2024

Publikováno: 7.4.2024 Autor(ka): Dana Mislerová

Vážení rodiče a milé děti,

v minulém týdnu jsme se v matematice procvičili v desetinných číslech a rýsování nám jde také velmi dobře. Prosím zkontrolujte, zda mají všichni rovná, neolámaná pravítka a tužku č. 3- označní H. Desetiminutovka z početních operací ukázala, že dělení dvojciferným číslem, násobení a často i odčítání dělá potíže. Pokud dítě chybuje stále v tom stejném, procvičujte to s ním. Jsou to základy.

V pondělí je pro děti připravena přednáška Z housenky motýlem vedená odborníkem v rámci preventivních programů. V úterý tělocvik podle možností venku. Děkuji, že všichni byli vybaveni tepláky a mikinami.

Děti se rozhodly, že by na ukončení 5. třídy chtěli mít všichni stejné mikiny s potiskem jako památku společných 5 let. Protože se cena pohybuje mezi 600-700 Kč, záleží rozhodnutí na vás. V průběhu týdne vytvořím hlasovací dotazník, ať máte možnost se vyjádřit. Trička by byla levnější, ale ta neprošla, děti mají jasno :)

Plán na týden:

Čj 109-112, PS 53-55...zájména