Týdenní plán 24. - 28. 2.

Publikováno: 21.2.2020 Autor(ka): Kateřina Hrodková

Milí rodiče,

děti mají v ŽK nalepené dva lístečky. 10. 3. se budou děti jednotlivě fotit. Vyplňte prosím do pondělí na lístečku, zda o focení máte či nemáte zájem. (Jedná se o sadu fotek, na jedné větší je ozdobný rámeček s počítadlem.) Pokud by chtěl někdo fotku se sourozencem, připište mi to na vyplněný lístek.

Divadelní den  5. 3. - pojedeme do divadla Lampion v Kladně na představení "Kde bydlí strach?" Vybíráme 150 Kč - v ceně je doprava i vstupenka.

Příští týden (čtvrtek, pátek) si ve třídě uděláme třídní kolo recitační soutěže. Ti, kteří budou vybráni pak postoupí do školního kola.

Matematika - už několik dní mají děti v malém čtverečkovaném sešitě DÚ, který mi odevzdají v pondělí (od několika dětí již mám).

Český jazyk - při individuálním čtení s dětmi jsem zjistila, že většina z nich se moc pěkně rozečetla! Někteří už zvládají i náročnější texty. Některým z nich jsem říkala, že kratší slova (ta, která se často opakují a mají je "nakoukaná") už nemusejí "kouskovat" na slabiky a mohou je číst plynule ("najednou"). Bylo také vidět, kdo by ještě potřeboval v procvičování čtení přidat. Najděte si během víkendu několik hezkých chvilek na čtení.

Psaní můžete trénovat diktátem písmen, slabik a slov. Klidně si nechte něco nadiktovat i vy, děti vám to jistě velmi rádi opraví. =)

Mám pocit, že chování ve třídě se nám zlepšilo. Děti se dnes vzájemně moc hezky oceňovaly. Během hodin matematiky se některým dětem velmi dařilo pomáhat spolužákům v řešení úloh. Máme za sebou moc prima týden.

Připomínám výlet do Zemědělského muzea ve středu 26. 2.  S sebou: batůžek, svačinu a pití, penál, čip na oběd, kapesné dle vašeho uvážení (raději jen malý obnos, aby případná ztráta nebyla příliš bolestivá =) ). Sraz nejpozději v 7:40 ve třídě. Svačiny odhlásím. Od školy budeme odjíždět v 8:00, návrat cca ve 13:30. Oběd bychom měli stihnout. Kdo ještě nepřinesl 130 Kč, prosím do pondělí.

Děkuji za spolupráci!

Mějte pohodový víkend.