Týdenní plán 14. - 18.9.

Publikováno: 11.9.2020 Autor(ka): Kateřina Hrodková

Milí rodiče!

Tento týden jsme si připomínali různá prostředí v matematice. U prostředí autobusu jsme zavedli tabulku na záznam cestujících. Prošli jsme si také výstaviště (ve třídě i v sešitě). Děti se učily zapisovat do malých sešitů a kontrolovat svou práci - většině se už pěkně daří. V českém jazyce jsme z diktátů psacích písmen přešli na diktáty slov. V pátek ho děti dobře zvládly. Komu se nedařilo, ví, že je potřeba trénovat. Z prvouky jsme si již rozdali nové pracovní sešity. Lichožrouti se na konci týdne moc hezky vzájemně oceňovali. Myslím, že je nám spolu ve třídě fajn.

Domácí úkoly
- v pracovních sešitech budeme kroužkouvat jako minulý rok
- zavedli jsme domácí sešity z matematiky (malé čtverečkované označené D) - většina úkolů v nich bude na více dní, aby si je děti mohly vypracovat v klidu a podle nálady (děti si k nim budou psát datumy)
- v úterý si děti nalepily do sešitu první úkol a mají ho do pondělí
- vás jsem chtěla požádat, abyste úkoly vždy podepisovali
- každý by měl mít v tašce další článek z otázkami k přečtení přes víkend

Chtěla jsem požádat o donesení peněz do konce příštího týdne (437 Kč za PS + 200 Kč SRPŠ).
Stále ještě nemám od všech dětí sešity a někomu chybí některé pomůcky (seznam visí na webu od začátku sprna). Od pondělí už by všichni měli mít.

Týdenní plány
- budeme opět zakládat do složky
- ten, kdo ji měl u mě, ji dnes dostal - stačí vyndat staré týdenní plány a složku použít na ty letošní (staré můžete schovat na památku =) )
- ten, kdo ji měl doma - vyndá staré plány a složku použije na ty letošní
- ten, kdo ji už nemá - tomu ji dám

Kroužky (od října) - doplnění:
Pohybový - každé úterý 14:00 - 14:45 (říjen - duben), cena 700 Kč, vede paní učitelka Hatinová, děti je možné přihlásit přes email: michaela.hatinova@zszdice.cz
Dramatický - ti, kteří kroužek kroužek minulý rok navštěvovali, dostali přihlášku (někteří mi již přinesli vyplněnou). Cena 700 Kč, vede paní učitelka Barbora Škachová
Angličtina - středy 13:00 - 13:45, vede paní učitelka Hošková, cena 1740 Kč, až budu mít přihlášky, dětem je rozdám
Keramika - děti si do žákovské knížky založily přihlášku. Kdo by měl zájem, vyplněnou přinese do školy

Děkuji vám za spolupráci!
Mějte hezký zbytek víkendu.
Katka Hrodková