DŮLEŽITÉ INFORMACE a týdenní plán

Publikováno: 4.9.2020 Autor(ka): Kateřina Hrodková

Vážení rodiče!

zabydlujeme se v nové třídě. Pomalinku jsme se pustili do psaní, čtení a počítání. Již teď je znát, že spoustu dětí četlo i o prázdninách. Bohužel je také znát, pokud se tak nedělo. Dnes musím pochválit vzorné chování na vycházce. =)

Loňské pracovní sešity si necháme ve škole. Nové rozdáme později. Doma pracujte:
Ma - především pamětné sčítání a odčítání do dvaceti (9+4  apod. nás dnes dost zaměstnalo...)
Čtení - každý den číst nahlas (nejlépe z vlastní knihy - můžete využít seznam knih, který jsem vkládala na začátku léta)
Psaní - diktáty psacích tvarů písmen (malých i velkých), pokud zvládají, diktujte slova a krátké věty

Každý čtvrtek budeme mít čtenářskou dílnu. Děti si na ni budou nosit svou rozečtenou knihu, která bude s příběhem (nejsou vhodné: enycklopedie, naučné texty, komiks). V letošním roce budeme s vlastní knihou pracovat intenzivněji, protože už jsme čtenáři. Dětem jsem rozdala rozvrhy hodin, některé z nich si již čtenářskou dílnu vyznačily.

Od druhé třídy jsou pracovní sešity placené. Jejich cena za celý rok je 437 Kč. Koruny můžete posílat po dětech. Podrobný rozpis cen si nalepíme do ŽK.

I letos všechny rodiče žádáme o každoroční příspěvek 200 Kč (SRPŠ - koruny se dětem vrátí v podobě čtvrtek, nakopírovaných pracovních listů apod.)

Přes víkend prosím o vyplnění údajů v žákovských knížkách + pročtení a podepsání školního řádu (i dětmi). Pokud u vás proběhla změna bydlište, dejte mi vědět, abych mohla opravit ve školní matrice.
Žákovské knížky prosím obalte, ostatní sešity není třeba.
Každý měsíc budou mít děti opět zaznamenané hodnocení - vždy ho společně s dětmi projděte a na úplném konci pod daným měsícem podepište.

Týdenní plány najdete vždy na webu před začátkem daného týdne jako tomu bylo dosud.

Když budete potřebovat vaše dítě omluvit z vyučování, stačí ráno či večer před poslat sms, mail... Při vícedenní absenci je nutné jako minulý rok vyplnit žádost (najdete ji na webu školy), kterou musí schválit paní ředitelka. Žádost můžete poslat po dětech.
V případě, že vaše dítě bude nachlazené, kašlající... nechte ho doma v posteli. V opačném případě vám budu muset volat a vy ho budete muset co nejdříve vyzvednout.
Roušky ve třídě ani ve družině děti nemusí nosit, bude ale dobré, když ji budou mít v sáčku v tašce.

Kroužky:
Pohybový - každé úterý 14:00 - 14:45 (říjen - duben), cena 700 Kč, vede paní učitelka Hatinová
Dramatický - pro ty, kteří ho navštěvovali minulý rok
Angličtina - středy 13:00 - 13:45, vede paní učitelka Hošková
Keramika
Bližší informace dodám hned, jak ke mně doputují.

V druhé polovině září budou děti pasováni na čtenáře. Akce nejspíš proběhne v naší nové a krásné školní knihovně.

Po Novém roce by měl probíhat kurz plavání, který je povinný a pro děti je zdarma (včetně dopravy).

Vstup do školy je možný pouze přes recepci v nové budově. Věci, které mi potřebujtete narychlo předat, můžete také ponechat na recepci.

V pondělí už by děti měly mít ve škole všechny pomůcky a sešity, jejichž seznam stále visí na stránkách naší třídy.

Budete-li potřebovat, obraťte se na mě. Sledujte prosím pravidelně web.
Velice děkuji za spolupráci!

Všem přeji pevné zdraví a pohodový víkend.
Katka Hrodková
(konzultační hodiny: středy 13:00 - 13:30 - vzhledem k hygienickým opatřením mě spíše kontaktujte telefonicky)