Týdenní plán 27. 11. - 1. 12.

Publikováno: 25.11.2023 Autor(ka): Lucie Hošková

Dobrý den, vkládám nový týdenní plán.

V pondělí je ředitelské volno.

V úterý se s dětmi domluvím a uděláme rozpis, kdo chce prodávat ve stánku na trzích. Pokud je nějaký čas, který preferujete, tak poprosím ať to děti vědí, zkusíme to zohlednit.

V pátek máme během prvních čtyř hodin Dopravní výchovu - teorii, na kterou pak bude na jaře navazovat praktická zkouška na dopravním hřišti v Berouně. Poslední hodinu si budeme muset vzít MATEMATIKU, protože přijdeme o 2 hodiny v pondělí :-(

Procvičujte doma na stránkách skolakov.eu - např. převody jednotek, ale je tam toho mnohem víc i např. český jazyk.

Na stránkách umimematiku.cz se dají najít rovnice o jedné neznámé - pokud je uživatel nepřihlášen je tam omezený počet příkladů, pokud se zaregistrujete je toho potom víc.

Stejně tak existují stránky umimecesky.cz - kde mohou děti procvičovat český jazyk.

Velký problém máme v matematice stále s násobilkou a v českém jazyce s vyjmenovanými slovy. Vyplynulo to ze společných triád s dětmi. Dále je to čtenářská gramotnost, kdy děti často nerozumí psanému textu a nedokáží z něj pochopit, co se po nich žádá. To je pak omezuje v porozumění i slovním úlohám. I když jsou již ve 4. třídě, je nutné aby četly nahlas (klidně jen 5 minut) někomu, kdo je dokáže opravit, ale zkusí jim následně položit otázky k textu.