Týdenní plán 20. 9. - 24. 9.

Publikováno: 18.9.2021 Autor(ka): Lucie Hošková

Dobrý večer, vkládám nový týdenní plán.

Stále ještě ve škole nejsem. Nicméně děti se budou v tomto týdnu zabývat v matematice parketami, začnou s paní zástupkyní nové téma a to jsou Zvířátka dědy Lesoně. Vás prosím, abyste co nejméně zasahovali do těchto Zvířátek a hlavně abyste dětem NEPROZRADILI, že mají nějakou číselnou hodnotu - připravili byste je o to krásné poznávání. Nechte si to vysvětlit od dětí, jak to funguje mezi Zvířátky. Pro Vás malé vysvětlení, k čemu si děti se Zvířátky budou "hrát". Je to příprava na rovnice a soustavy rovnic o dvou neznámých. Děti budou porovnávat sílu těchto zvířátek, budou doplňovat družstva, aby byla stejně silná. (POKUD BUDETE ZROVNA NEMOCNÍ DOMA, TAK ZVÍŘÁTKA VYNECHTE). Postupně se budou Zvířátka doplňovat o další, nyní začnou s prvními třemi. Ve středu budou vyplňovat jednoduchý pracovní list s klasickým počítáním, základními pyramidami a jednoduchým krokováním. Pracovní list vkládám pro ty děti, které budou např. doma nemocné. Ve čtvrtek se přesunou do 3D a budou se zabývat stavbami. V pondělí by měly dostat nakopírovaný pracovní list s příklady na doma - budou na to mít celý týden, mají to rozdělené, že každý den udělají 9 příkladů a donesou zpět další pondělí.

V českém jazyce se zastavíme na tématu HLÁSKA, PÍSMENO, SLABIKA, SLOVO, VĚTA. Je důležité, aby děti poznaly, kde je začátek věty, že věta začíná velkým písmenem, že na konci musí být znaménko . ? ! aby dokázaly rozdělit slovo na slabiky, dokázaly určit kolik slov má věta a aby věděly, že hláska je vyslovené písmeno, které je napsané. Dostanou nakopírované stránky z učebnice, kterou nemají a budou s tím pracovat. V písance budou psát další dvě strany (ráda bych, aby půlku napsaly ve škole a zbytek poté doma dopsaly).

Číst budou z Čítanky, kterou máme pro ně ve škole. Vás prosím, aby děti četly doma každý den. Ať si vyberou jakoukoliv knihu, která je baví (pokud byste neměli, můžeme se domluvit na nějaké výpůjčce - doma mám 3 plné velké knihovny knížek pro děti) a každý den nahlas vám z ní přečtou. Zkuste se jich pak na několik základních informací zeptat, abyste věděli, zda oni ví, o čem čtou.

V prvouce se budou zabývat tématy MŮJ DOMOV A NAŠE VLAST.

POKUD BUDE VAŠE DÍTĚ VE ŠKOLE, NEMUSÍTE NIC TISKNOUT, VŠE DOSTANOU - JE TO PRO TY, CO VE ŠKOLE NEBUDOU.

Ještě malá technická - teď přes víkend mají opsat básničku z učebnice str. 6/2a a mají pracovní list z matematiky.

Mějte hezké dny