Předvánoční týden 19. - 21. 12. + zadání pokusu

Publikováno: 18.12.2022 Autor(ka): Lucie Hošková

Dobrý den,

v pondělí 19.12. jedeme do Berouna na pohádku Největší dar. Děti přijdou do školy, v 8:00 hod, kdo má svačinu, jde na svačinu a v 8:30 hod. budeme odcházet na nádraží. Protože lístky se budou kupovat již v neděli, prosím vás, KDO NEPOJEDE, DÁ MI VĚDĚT DO NEDĚLE 18.12. DO 15 HOD. Pak dávám vědět počty dětí a kupují se lístky na vlak. Děti budou teple oblečené - budeme delší dobu čekat na zpáteční spoj, pití, jídlo (kdo nevydrží do oběda :o) ), kapesníky a čip.

Návrat z kina bude kolem 13:30 hod. a odcházíme do školy na oběd. Kdo bude chtít dítko vyzvednout na nádraží, napíše lísteček.

Na úterý sebou angličtinu a matematiku a samozřejmě čip, žákovskou, penál....

Ve středu máme besídku. Dárečky dostanou děti od třídního Ježíška. Kdo chce něco nějakému spolužákovi dát, tak může, ale nutnost to není. Sebou trošku cukroví, kdo má a vánoční náladu.

V úterý i ve středu se končí v 11:40.

Dále Vás moc prosím, od ledna opravdu pravidelně s dětmi číst týdenní plán, aby se nestávalo, že neustále nemají cokoliv do školy, ačkoliv je to psáno v týdenním plánu. Děti nenosí domácí úkoly, sešity, učebnice, penál. A nám to pak velice stěžuje výuku. Za posledních 14 dní se to opravdu rozmohlo hodně. Děti nám tvrdí, ale já jsem si to tam dal/a a ono to tam najednou není... Dále je potřeba prohlížet jejich diář.

V úterý dostanou cvičení na domácí přípravu přes prázdniny.

Také bych Vás chtěla poprosit o pomoc dětem při přípravě pokusu se solí. Přes prázdniny proveďte pokus Krystalizace soli. Je potřeba udělat nasycený roztok (moment, kdy se sůl přestane rozpouštět). Na špejli přivázat provázek, který spustíte do roztoku a špejle bude položena přes nádobku. Poté dát nádobku na teplejší místo a čekat, až se voda vypaří. Pokus postupně foťte a pak mi pošlete buď na email nebo wapp.

Moc děkuji za spolupráci