Matematika 26. 2.

Publikováno: 26.2.2021 Autor(ka): Jitka Palanová

Informace k případné distanční výuce a jiné, důležité ....

V případě, že nás opět zavřou, budeme vysílat matematiku dva dny v týdnu (úterý a čtvrtek), opět po skupinách, jako na podzim. Prosím, sledujte web třídy.

Prosím, schovejte test, který děti dostaly k podpisu, až přijdou, dají si jej do složky. Pět dětí mi jej dnes odevzdalo.

V aktovce děti mají kostky a parkety. Peníze jim nechejte vymačkat do podepsané obálky nebo sáčku, parkety by si Ti šikovní mohli sami postupně vystříhat - ukažte jim to. Na začátku řádku je vždy strana, na které budou parkety potřebovat. Je to bezvadné prostředí, na kterém se žáčci učí prostorovou orientaci.

Dopředu děkuji za spoupráci a velkou pomoc s učením dětí!

Hodnocení za únor: Děti v matematice dobře prospívají, zvládají všechna matematická prostředí. Telefonicky se spojím s rodiči, jejichž děti mají menší potíže a domluvíme se o možnostech procvičování. V pondělí vypršel termín, kdy měly děti zvládnout sčítání a odčítání do dvanácti bez prstů a krokovadla. Prosím, pokud se to vašemu dítěti nepodařilo, věnujte se tomu intenzivněji každý den. Není tady ani jeden žák, který by to nemohl dokázat. Postupně si je budu zkoušet v příštím týdnu po videovýuce.

PS:

Pokud byste chtěli s dětmi více procvičovat matematiku, můžete jim koupit 2. díl matematiky H-Mat nakladatelství Fraus. Je to jiné nakladatelství, ale stejná matematická prostředí.