Matematika 25. - 28.1.

Publikováno: 25.1.2021 Autor(ka): Jitka Palanová

Milé děti, tento týden doděláme 1. díl sešitu a ve čtvrtek začneme 2. díl. Dostanete také složku, se všemi pracovními listy, které jste dělaly ve škole i doma. Budete tam mít i dva testy z konce roku. Udělejte si prosím opravu.

Velmi prosím rodiče, aby s dětmi každý den procvičovali pamětné sčítání a odčítání do 12-ti bez prstů a krokovadla. K dalším počtům do 20-ti mohou děti krokovadlo a prsty samozřejmě používat. Na koci února si tuto dovednost vyhodnotíme. Děti se mohou nechávat vyvolávat k přezkoušení během celého měsíce. Prosím a ještě jedna prosba: Děti musí každý den číst!! Budeme mít čím dál více slovních úloh a pokud si je děti nebudou umět přečíst, budou zaostávat. Domluvím ještě s paní učitelkou strategii, jak je k pravidlenému radostnému čtení přimět. ;-)

Jinak musím říci, že z mých malých počtářů mám velkou radost, dokázali toho za půl roku neskutečně mnoho!
Ve třídě se pracuje velmi pěkně! Děti zvládly všechna matematická prostředí, dokáží být úplně potichu a pracovat samostaně, učí se velmi rychle být na sebe milí a nápomocní při práci ve skupině, snaží se dodržovat "půlmetrový hlas",jsou vytrvalí a svou práci se všichni snaží dokončit.

Velký dík patří i Vám rodičům a prarodičům. Jsem vděčná za Váš zájem a ochotu s dětmi vypracovávat domácí úkoly, listy na procvičování, dělat opravy v sešitě, doplňovat učivo, když je dítě nemocné!

Hezké dny s matematikou i bez přeje Jitka Palanová!

PS: Pokud máte vy nějaké potřeby, postřehy, nápady, pomůcky nebo matematické hry, prosím napište mi. :-)