Dopis rodičům

Publikováno: 25.3.2021 Autor(ka): Jitka Palanová

Vážení rodiče,

rádi bychom reagovali na dopis, který byl zaslán na adresu školy Vaší mluvčí paní Strnadovou.

Vzhledem k tomu, že je paní učitelka Petra Steinerová na nemocenské, nemohli jsme vzniklou situaci dořešit. Čekáme na ukončení její nemocenské a její rozhodnutí. Schůzku s paní učitelkou máme domluvenou na příští týden.

Uvědomujeme si, že je nepříjemné, když nevíte, co se děje. Věřte, že stejné pocity máme i my a byli bychom raději, kdybychom tuto situaci nemuseli řešit vůbec.

Oceňujeme, že někteří z Vás za paní učitelkou stojí, že ji děti mají rády. Rádi bychom upozornili, že naše rozhodnutí, ať už bude jakékoliv, se neodvíjí na základě anonymu. Není v tom žádná osobní nevraživost, jen musíme vzít v úvahu všechny okolnosti a udělat správné rozhodnutí.

Prosím, nezlobte se na sebe navzájem, neobviňujte paní učitelky, které nám v téhle situaci vyšly vstříc. Na začátku, kdy jsme nevěděli, jak dlouho situace potrvá, jsme omezili psaní, výuku prvouky a výchov. Vzhledem k prodlužování nouzového stavu nám to již přišlo nevhodné. Těžko tedy můžete mít učiteli za zlé, že se snaží Vaše děti dovést k lepšímu výsledku, výuku promýšlí a věnuje jí hodně času navíc, i když zastupuje za nemocnou kolegyni.

Děkujeme za pochopení a trpělivost!

Eva Fiřtová  a Jitka Palanová