28. týden 14. 3. - 18. 3. 2022

Publikováno: 12.3.2022

Dobrý den,

připomínám zapisování všeho doma přečteného na "Záznamový arch čtenáře - březen," vlepeného na poslední straně slabikáře. Plynulost čtení se nám u většiny žáků postupně zlepšuje, což nejen mě, ale i děti, když sami čtou, velice těší :-)

Na 18.3. prosím donést vlastní knihu na čtenářskou dílnu.

• V uplynulém týdnu jsme s Vlčaty navštívili školní knihovnu a setkali se tam se skřítkem Liberýnkem. Tento skřítek by byl velmi rád, kdyby po něm, až půjde do skřítkovského důchodu, v knihovně něco zůstalo. Třeba kniha s příběhy o něm. Skřítel Liberýnek hned po skřítkovské škole nastoupil do knihovny ke staršímu knihovníkovi, který měl knihovnu ve velkém nepořádku. Liberýnek si musel se spoustou práce poradit a teprv za pár let se dostal do jiné knihovny (naší školní), kterou dostal sám samostatně na starost a udržuje ji od té doby ve vzorném pořádku.

- Paní knihovnice by ráda příběhy dětí o Liberýnkovi (tak jak si je děti s rodiči vytvoří a sepíší) upravila a svázala do opravdové knihy, která by v knihovně zůstala pro všechny. Pokusíme se nějaký návrh příběhu vytvořit i ve škole, ale budeme moc rádi, když se Vlčata pokusí vytvořit nějaký příběh i doma. Může být i krásně ilustrovaný, sami jsme zvědoví, jaké práce od žáků obdržíme :-) Se zapisovací pomocí rodičů se počítá.

Přeji krásný slunný víkend,

s pozdravem,