Pátek 20.10. + info na další týden

Příští týden:

• Pondělí - vyučování podle rozvrhu
  • Úterý + středa - branné dny
    • V úterý program na Písmenech (hasiči, záchranka, policie). Sraz před školou v 7:50, odchod v 8:00. Svačiny jsou plošně odhlášeny. S sebou do batohu svačinu, pití, pláštěnku, čip na oběd. Na sebe teplé oblečení, čepici, rukavice, nepromokavé kalhoty a bundy, pevné boty vhodné do trávy. Vždy jde nějaká vrstva sundat, než když nám chybí. Návrat v 11:40.
    • Ve středu třídní program - pochoďák. Svačiny odhlásím. Batoh a oblečení stejné jako v úterý, navíc ale přibalte tužku! Vyučování je zkráceno, končí v 11:40. Kroužek AJ bude posunut, 12:00-12:45.
  • Čtvrtek+ pátek - podzimní prázdniny

Stále častěji děti zapomínají pomůcky na vyučování a úkoly. Vzhledem k tomu, že přes víkend je jediným úkolem deník a já ho z pětiny dětí ještě ve středu doluji, denně okopíruji několik listů z učebnic, místo sešitů opravuji kusy papíru a opravy chyb v sešitech se asi nedočkám, musím zavést tabulku zapomínání a popřípadě udělovat kázeňské postihy, tak jak je uvedeno v předpisech školy. Ani mně toto řešení není příjemné, ale vypadá to, že by benevolence nadělala více škody než užitku. Je potřeba si uvědomit, že děti jsou pořád ještě malí druháci a nikdy není na škodu jim zkontrolovat učebnice v aktovce nebo vypracovaný úkol. Věřím,že naším společným cílem je vychovat z dětí samostatné bytosti a pokud budeme táhnout za jeden provaz, jistě se nám to podaří.

Doufám, že mé důvody chápete. Děkuji za vaši spolupráci.

Hezký víkend a celý příští týden.

LD