Výstava drobného zvířectva

Publikováno: 16.10.2022 Autor(ka): Gabriela Vajnerová

První akce školního parlamentu ve školním roce 2022/23

První akcí, na které se podíleli členové školního parlamentu byla výpomoc na výstavě drobného zvířectva ve Zdicích.

Šest členů parlamentu pomáhalo při posuzování exteriéru. Děti si nejprve zvolily u jakého druhu zvířat budou. Chlapci si vybrali králíky, děvčata holuby a na paní asistentku zbyla drůbež.

Každý zapisoval celé dopoledne verdikty jednotlivých posuzovatelů na speciální lístky. Děti zjistily, jaké znaky exteriéru se na výstavě hodnotí, případně za jaké exteriérové vady může být zvíře vyloučeno z posuzování, či získat nízké bodové ohodnocení. Seznámily se také s manipulací se zvířaty, kterou samy neprováděly, ale byly zde přítomni jako pozorovatelé. Za kvalitní výpomoc si vysloužily od posuzovatelů poděkování a od pořadatelů svačinu a teplý čaj.