Debatiáda 21. března 2024

Publikováno: 26.3.2024 Autor(ka): Pavla Jeránková

Ve čtvrtek 21.března 2024 ze žáci Základní školy Zdice zúčastnili krajského kola Debatiády. Dva týmy: Hynek Strolený + Jakub Geršič a Kateřina Prošková + Jakub Dostál změřili síly s týmy základních škol z Bělé pod Bezdězem a Odolené Vody a se studenty gymnázia Open Gate. Debatovalo se na témata: „Česká republika by měla bojovat proti dezinformacím“ a „Výchovy (tělesná, výtvarná a hudební) by se v českém systému vzdělávání měly změnit“. Oba týmy ze Zdic byly výborně připravené k argumentaci, projevili velkou odvahu mluvit před publikem a prokázali schopnost pracovat v týmu. Debaty probíhaly v přátelské atmosféře, všichni účastníci získali inspiraci do dalších debat a také nová přátelství. S radostí oznamujeme, že Kačka Prošková a Jakub Dostál postupují do celostátního kola Debatiády, které se bude konat v sobotu 4.května 2024.

Blanka Fikrlová