Duben v sedmém oddělení

Publikováno: 28.4.2023 Autor(ka): Gabriela Vajnerová

V dubnu naše škola uspořádala velikonoční jarmark na podporu nadace POMOZTE DĚTEM. Dopoledne byly prodejní stánky otevřeny pouze pro děti ve škole a o prodej se postaral školní parlament. Opoledne se stánek otevřel pro širokou veřejnost a děti z družiny se svědomitě věnovaly prodeji, doplňovaly zboží a především bedlivě hlídaly kasičky s penězi. Naše oddělení vyrábělo velikonoční dekorace ze dřeva a proutí. Všem, kteří svým nákupem přispěli, velice děkujeme.

Dále se v družině uskutečnil projektový den JARO, který proběhl jako obvykle na 1. stupni. Děti plnily jednotlivé úkoly na celkem šesti stanovištích.

V družině jsme také začali malovat speciálními fixy na kamínky, které si děti mohou odnést domů.

V rámci Dne země a akce Ukliďme česko jsme napříč družinovými odděleními vyrobili planety země. Planetu si každé oddělení ztvárnilo podle své fantazie. Povídali jsme si o ekologii a znečištění planety. Naše oddělení zpracovalo ve skupinkách jednotlivá environmentální témata do bublin, které jsme nalepili do modelu planety země. Děti také slíbili naší zemi, jak se o ni budou starat.

Na konci dubna se pálí čarodějnice. Spojili jsme se s pátým oddělením a uspořádali pro děti bezva odpoledne s úkoly na téma čarodějnice. Děti také ve skupinách malovaly obrazy čarodějnic, ty jsme vystavili před školou a proběhlo hlasování o tu nej čarodějnici.

Děti si také vyrobili malou čarodějnici z látky a přírodních materiálů.