Den Země 2018

Publikováno: 22.5.2021 Autor(ka): Josef Bárta

Ukliďme Česko

Celá škola se zapojila do projektu Ukliďme svět ukliďme Česko. V rámci této akce proběhl v pátek 27. 4. 2018 ve městě velký úklid. Škola spolupracovala také s městským úřadem, kdy se společně vytipovaly konkrétní lokality úklidu. Město pak přispělo pytli a rukavicemi a zajistilo svoz nasbíraného odpadu. A nebylo ho málo! Odhadem se sesbíralo po Zdicích až 1300 kg odpadu.

Více informací o naší úklidové akci naleznete na tomto odkazu.

Podívat se také můžete na pár fotografií z úklidu.

Nekup to

Další akcí, kterou zdická škola podpořila, byla kampaň vyhlášená v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách, spadající pod nevládní neziskovou organizaci Člověk v tísni.

V rámci této kampaně měli učitelé k dispozici dokumentární filmy a učební materiál o nadměrné spotřebě oblečení, potravin a elektroniky.

Navíc jsme se rozhodli uspořádat dobročinný výměnný bazar, kde bylo možné směnit např. oblečení, knihy, obuv apod. za jiný druh zboží. Věci které se nevyměnily, měly děti možnost věnovat jako dar do Farní charity Beroun, která provozuje mj. dobročinný obchod v Žižkově ul. ve Zdicích.