Úspěch našich žáků v grafické soutěži

Publikováno: 26.3.2024 Autor(ka): Vendula Grossová

Úspěch žáků ZŠ Zdice v grafické soutěži ,,Správným směrem“ 

V obřadní síni berounské radnice byl v pondělí 8. ledna 2024 za přítomnosti představitelů města Beroun, Policie ČR, Národní protidrogové centrály SKPV, Krajského úřadu Středočeského kraje, městské policie a základních i středních škol slavnostně zahájen projekt Správným směrem. Cílem projektu je prezentace výtvarných výherních děl na téma protidrogové prevence. Město Beroun ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou vyhlásilo tuto soutěž o nejlepší protidrogový plakát od 9. ledna 2024. Do soutěže se mohli přihlásit studenti středních škol a žáci 2. stupně základních škol. Zdická škola se do této grafické soutěže zapojila a zaslala přes 100 plakátů svých žáků. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo dne 19.03.2024 v kulturním domě Plzeňka v Berouně. Žáci naší školy získali dvě krásná výherní místa. 1.místo vyhrál plakát žákyně 9.B Anny Pokorné a 3. místo obsadila se svým plakátem žákyně 7.B Šárka Bubníková. Oběma výherkyním velice gratulujeme a též děkujeme i všem žákům, kteří se do soutěže zapojili.  Zároveň byl z rukou brig. gen. PhDr. Jakuba Frydrycha škole předán Pamětní list za účast v grafické soutěži. Na kulturním programu slavnostního vyhlášení se aktivně podílela školní kapela ZŠ Zdice, kde hrají žáci z 8. a 9. ročníků. Také jim patří velký dík za vynikající reprezentaci školy. V současné době plánujeme výstavu všech plakátů k projektu, které vytvořili žáci naší školy, u nás ve Zdicích. 

                                                                                                                                                                                Mgr. Vendula Grossová