Informace k otevření školy - 2. stupeň

Publikováno: 3.6.2020 Autor(ka): Eva Fiřtová

Vážení rodiče, milí žáci!


Ministerstvo školství do manuálu k postupnému otevírání základních škol přidalo také pravidla pro žáky 2. stupně, kteří mohou podle rozhodnutí vlády do škol na konzultace či třídnické hodiny od 8. června.

Možnost jít do školy se vztahuje i na předání vysvědčení, odevzdání a převzetí učebnic nebo vyzvedávání věcí, které dítěti ve škole zůstaly. Pro žáky je docházka dobrovolná, pro školy pořádání akcí nepovinné.

S ohledem na občasný a krátkodobější charakter výše uvedených aktivit nemusí být skupiny žáků druhého stupně neměnné, skupina nesmí mít více jak 15 žáků. Se skupinou žáků mohou také pracovat různí pedagogičtí pracovníci podle konkrétních potřeb. I žáci 2. stupně ale musejí stejně jako mladší děti při příchodu do školy předložit čestné prohlášení, že nemají příznaky nemoci covid-19.

Naplánovali jsme pravidla, podle kterých se budou konzultace na 2. stupni ZŠ konat. V týdnu od 8. 6. do 14. 6. budou ještě žáci poslední týden dostávat domácí úkoly, ale mohou už přijít i na třídnickou hodinu a první konzultace. V případě, že bude počet zájemců vyšší než 15, třídní učitel třídu rozdělí na dvě skupiny a proběhnou dvě oddělené třídnické hodiny. Žáci se mohou předem přihlásit svému třídnímu učiteli.

Po třídnické hodině mohou žáci konzultovat s ostatními učiteli.

Termíny a časy třídnických hodin:

Pondělí – 6. ročník – 1.TH od 8:00 (případně druhá TH od 10:00)

Úterý – 7. ročník – 1.TH od 8:00 (případně druhá TH od 10:00)

Středa – 8. ročník – 1.TH od 8:00 (případně druhá TH od 10:00)

Čtvrtek – 9. ročník – 1.TH od 8:00 (případně druhá TH od 10:00)

 

S veškerými dotazy se obracejte na své třídní učitele.

Děkujeme za pochopení.

Přiložené soubory ke stažení