Informace k týdnu po Velikonocích.

Publikováno: 29.3.2024 Autor(ka): Dana Mislerová

Vážení rodiče a milé děti,

oceňuji děti, které využily informace o opakování přídavných jmen. Myslím, že radost z toho, že se v látce orientují a umí využít své znalosti, je větší odměna, než dobrá známka (která samozřejmě nechyběla). Ne všichni však využili možnosti připravit se na test dostatečně doma. Vyhodnoťte si sami, zda není lepší při opakování a procvičování látky svoje děti podpořit.

Ve středu a čtvrtek 3.-4.4. proběhne ve škole zápis budoucích prvňáčků. Tradičně pomáhají žáci 5. tříd v pohádkových kostýmech. Bohužel nám tato informace byla od vedení potvrzena až ve středu. Věřím,že se najde několik zájemců, kteří ve skupinkách po 2 nebo 3 lidech budou mít službu na chodbě a ve vlastním kostýmu (ne strašidelném- princezna, zviřátko, jednorožec, víla, Mach a Šebestová...). Úkolem je děti s rodiči na chodbě přivítat, při čekání nabídnout omalovánku atd. případně doprovodit přímo k zápisu. Jedna skupinka by měla službu hodinu, max. 1,5 hodiny. Já budu u zápisů ve čtvrtek, proto bych navrhovala čtvrtek od 13.30 do 16,30-17. kdo by měl zájem, tak mi může předběžně napsat a podrobnosti doladíme v úterý.

Upřednostíme zájemce, kteří jsou komunikativní a pozitivně naladění.

TAké připomínám DÚ z pisatelství- kriteria k velikonoční povídce, vyprávění, si všichni zapsali, případně zjistí od spolužáků. Matematika- dokončení str.19 v PS. Někdo nemá ještě na str.17 prostřední sloupeček posledního příkladu. Postup jsem si několikrát ukazovali a počítali společně do velkých sešitů jako rovnice.

Přeji příjemné velikonoční prázdniny. DM