Příprava pomůcek do 5.ročníku

Publikováno: 23.8.2022 Autor(ka): Taťána Houdková

Vážení rodiče, milí páťáci,

blíží se nám začátek pátého ročníku, věřím, že ještě užíváte závěrečné prázdninové dny. Prvního září se přivítáme v naší nové třídě v budově 2.stupně a půjdete v botách rovnou do třídy . Přivítání bude trvat jednu vyučovací hodinu. Skřínky na přezůvky budou žákům přiděleny v pátek 2.září. V pátek si také zapíšeme rozvrh a popovídáme si o prázdninách. Náš první úkol na tento den je přinést pohled, fotku nebo obrázek z prázdninového místa, kde jste byli. Dáme si je na nástěnku a zařadíme do krajů České republiky. Pomůcky budou podobné jako ve 4.ročníku.

Seznam pomůcek do 5.ročníku:

Sešity - 5x524     2x423     1x420     3x5110

Penál - 2xpero a náhradní náplň, 2xtužka(1xměkká na kreslení a psaní, 1xtvrdá č.3 na rýsování), pastelky(základní barvy),      ořezávátko, guma, krátké pravítko na podtrhávání, tenký centrofix - zelený, černý, červený, kružítko a náhradní tuhy.

Do lavice - košíček s mazací tabulkou a hadříkem, 2-3 fixy na bílou tabulku, lepidlo v tyčince, dlouhé pravítko(ne ohýbací) a trojúhelník s ryskou, dobře stříhací nůžky.

Box na výtvarnou výchovu - igelitový ubrus na lavici, zástěru nebo staré triko na převlečení, vodové nebo anilinové barvy, temperové barvy, kelímek na vodu, 4 štětce různých velikostí, lepidlo tekuté menší balení, voskovky, suché pastely, modelínu, zmizík, tuš, špejle.

Tělesná výchova - plátěný sáček na převlečení, tričko, kraťasy, teplákovou soupravu, boty se světlou podrážkou do tělocvičny, boty na ven

Do třídy - 1xlepidlo v tyčince, eurosložky a 10 košilek na čtenářství - kdo nemá ve škole ty původní, 2xpapírové kapesníčky v krabičce

Přeji všem ještě pár krásných slunečných prázdninových dní a těším se na shledání 1.září v naší nové třídě.

Taťána Houdková