Potřeby do 5. třídy

Publikováno: 16.8.2021 Autor(ka): Miroslava Lodeová

Potřeby do 5. třídy:

Několik informací pro začátek školního roku ohledně školních potřeb.

Budeme potřebovat sešity: 8 x č. 524, 1 x 420, 2 x 423x (tyto dva sešity jsou k dostání v papírnictví ve Zdicích) + obaly. Doma můžete napsat jméno a třídu – ne na 1. řádek, název předmětu budeme na 1. řádek nadepisovat s dětmi v září.

Do penálu pořiďte:
pero + náhradní náplň, dvě tužky (měkčí HB a tvrdší F), gumu, pastelky, krátké pravítko na podtrhávání, kvalitní kružítko, centrofix zelený, černý, červený, zvýrazňovač.

Do košíčku pod lavici:
nůžky, kvalitní lepidlo v tubě, dva stírací fixy na tabulku, tabulku a malý hadřík na čištění, 2 trojúhelníky, z toho 1 trojúhelník s ryskou.

Do VV boxu nachystejte:
vodové barvy, voskovky, 3 druhy štětců (např. vel. 8, 12, 20), černou tuš, inkoust, zmizík, černý permanentní tenký fix a jeden silný, špejle, suché pastely (vypadají jako křídy, mažou ruce), Herkules, klovatinu, kelímek – skleničku od přesnídávky, podložku, triko na převlečení. Box musí být podepsaný.

Potřeby na Tv – kraťasy, dlouhé tepláky nebo legíny, tričko, obuv do tělocvičny (ne černou podrážku), v případně tělocviku venku obuv ven, děvčata gumičku do vlasů.

Pokud máte použitelné věci z loňského roku, nekupujte nové.