Informace k ŠvP a projektům

Publikováno: 19.5.2022 Autor(ka): Klára Rohlenová

Dobrý den všem,

blíží se nám termín výletu (ŠvP), tak prosím o zaslání částky 1500,- Kč. V ceně je doprava vlakem (cca 100,-), ubytování v chatce (150,-/noc), prohlídka hradu (100,-) a zbytek na jídlo a případné další výdaje. Myslím, že tato částka je i s dostatečnou rezervou a případný přeplatek budeme vracet. Bližší informace ohledně odjezdu, návratu, dokumentů a potřeb ještě upřesním.

Také se blíží konec školního roku a s ním hodnocení, proto v následujících týdnech budeme průběžně psát testy zaměřené na závěrečné opakování. Zároveň děti dnes dostaly zadání projektů, které by do konce, resp. do 15.6. nejpozději měly splnit.

Je to referát o knize, kterou jsi v tomto roce přečetl (Kritéria: název knihy, jméno autora, ilustrátora, nakladatelství, popis prostředí, postav a stručný děj. Proč se mi kniha líbila a komu bych ji doporučil?)

Projekt z přírodovědy - formou plakátu, lapbooku, prezentace...každý ať si vybere způsob, který do bude bavit a zpracuje informace o jednom z ekosystémů. Práce bude prezentována ve třídě.

Recitace básně do konce května - výběr z čítanky (zapisovali jsme si do ŽK), všichni přednesou ve třídě, vybraní žáci, kteří se budou chtít zúčastnit školního kola soutěže, pak přenesou před komisí.