Týdenní plán 3. 10. - 7. 10. + různé info

Publikováno: 30.9.2022 Autor(ka): Lucie Hošková

Dobrý den, vkládám nový týdenní plán.

Také vkládám výpisky z prvouky z dnešního dne, protože včera jsme je nestihli a hodně jsme si s dětmi povídali o rozdělení České republiky na historická území, o státních symbolech a zabrousili jsme i do jiných oblastí znalostí o historii naší země.

Vkládám také dnešní slovní úlohy, protože nás bylo velmi málo, tak jsme se nechtěli úplně pouštět do látky z učebnice.

Ke knížkám, které si děti nosí na čtenářskou dílnu. Měla by to být kniha, kterou mají doma právě rozečtenou z hlasitého čtení. Kniha by měla být buď příběhová, nebo pohádková. Ne žádná naučná literatura bez děje, encyklopedie. Pokud se žák doma blíží ke konci, je potřeba mu dát sebou i knihu novou. Ve škole čteme přibližně 20 minut, tak aby tady pak někdo nezůstával sedět a rušil ostatní.

Každý den HLASITĚ číst. A hlavně si povídejte o tom, co děti přečetly, že vnímají text a rozumí mu.

6. 10. TEST Z PRV - MÁ VLAST - děti se na test mohou připravit ze sešitu a z učebnice str. 17.

10. 10. PROJEKTOVÝ DEN - Praha

13. 10. výlet do Prahy - v pondělí 3. 10. si zapíšeme do ŽK, že souhlasíte (nesouhlasíte) s účastí na výletu - prosím o zaškrtnutí jedné z možností a podpis. Sraz v 7:25 u školy a nebo v 7:40 hod. na nádraží.  Návrat ve 14:58 hod. na nádraží. Kdo nebude na své dítě čekat tam, dovedeme je ke škole (do družiny) a ti, co chodí sami domů, půjdou od školy. S SEBOU: batůžek (NE pytlík na přezůvky), velkou svačinu, děti mají na výletech hlad:o), pití v prověřené lahvi, která neteče a při zahození batohu se nerozbije, pláštěnka, kapesné do 100,- a dobrá nálada. Vybíráme do 11. 10. 150,- Kč. Obědy a svačiny jsem již dětem odhlásila.

Stále od některých nemám peníze za sešity 108,- nebo 123,- podle skupiny AJ.

Posíláme domů sešity s desetiminutovkami k nahlédnutí - ať je děti v pondělí nezapomenou přinést zpět. :-)

A moc děkuji i paní Jungmannové, která se přihlásila jako náhradnice do SRPŠ :-)

Hezký víkend a děkuji za spolupráci