Týdenní plán 27. 4. - 1. 5.

Publikováno: 26.4.2020 Autor(ka): Kateřina Hrodková

Vážení rodiče! Milí lichožrouti!

Děkuji všem, kteří mi poslali stránku 21 z písanky (i další zprávy z domova). Také děkuji za videa a nahrávky toho, jak vaši prvňáčci čtou. Doufám děti, že máte také radost (stejně jako já), že si dokážete přečíst článek ve Slabikáři nebo ve své knížce. =) Fotky v galeriích na stránkách třídy stále přibývají, takže aspoň trochu můžete vidět, jak vaši spolužáci tráví čas a třeba se inspirovat.

Pokyny ke ČTENÍ:

- procvičujeme denně aspoň ve 3 etapách po 7 – 10 minutách
- ukazujeme si prstem (u delších slov můžete dětem dělat pod slabikami vlnky)
- dbáme na rozlišení dlouhých a krátkých slabik
- jednotlivá písmena si předem nepředříkáváme
- čteme vázaně
-
trénuji klesání hlasem, když je na konci věty tečka (lépe se bude dařit: u kratších vět, při druhém či třeřím čtení)

Samostatná práce (viz příloha ČJ1_duben) - Nechte děti vypracovat samostatně a pošlete mi foto do konce týdne. Budu ráda, když krátkce připíšete, co se dařilo, případně co je ještě potřeba procvičovat. Při práci se snažte jim nepomáhat, jen pokud bude opravdu nutné... např. něco dovysvětlit v zadání.

Psaní - Do přílohy dávám pracovní listy na procvičování psaní. Pokračujte v krátkých diktátech.

Matematika - Procvičujte hodiny (celá a půl). Pokud budete procvičovat sousedy, doma se nám k tomu osvědčili panďuláci z kindervajíčka. Lépe pak děti vidí, kteří 3 (ne 4) stojí vedle sebe. Na straně 35 je cvičení 9, to se musí řešit pouze se skutečnou čokoládou. =) Kdybyste potřebovali s něčím pomoci, ozvěte se. Moc se mi líbí, že jste někteří velmi kreativní ve vymýšlení slovních úloh. V příloze najdou dychtiví počtáři pracovní list s hady a sčítacími trojúhelníky.

Ve škole budu v úterý od 10:00 do 11:00 - tisk, sešity, čtení pro děti, pomůcky...

Přeji vám pohodový další týden!
Vaše paní učitelka Katka