Týdenní plán 4. 10. - 8. 10. 2021

Publikováno: 3.10.2021 Autor(ka): Eva Machová

Vážení rodiče, milí Lišáci,

v příloze naleznete týdenní plán na příští týden.

Na stránkách třídy máte nějaké fotografie, na kterých uvidíte, jak vaše děti ve škole pracují. Zaslouží si velkou pochvalu!

V pátek přinesly hodnocení za měsíc září. Vidíte, jak si na tom vaše dítě stojí. Nehrozte se, když v určité oblasti nemají zaškrtlé nejvyšší kritérium. Písmenka rychle přibývají, a přestože nám dospělým se jejich učení může zdát jednoduché, pro děti je velmi obtížné, neboť je pro ně vše nové. Chodí do školy teprve měsíc a každý potřebuje různě dlouhý čas pro zažití učiva. Proto bych Vás také chtěla poprosit o každodenní procvičování čtení písmen a slabik. Můžete využít cvičení v Živé abecedě nebo můžete dětem předepsat písmena a slabiky. Opakovaným čtením v ŽA může dojít k tomu, že písmena děti říkají zpaměti, proto je dobré obměňovat. Dále procvičujte diktát písmen, k tomu Vám pomohou vystřižená písmenka v deskách. Potom můžete opět diktát číst.

Prosím o podepsání hodnocení v žákovské knížce pod kolonku s měsícem září.

Co budeme příští týden potřebovat:

1. Vystřihnout a přinést písmeno S, s

Děkuji za spolupráci,