Týdenní plán 8. - 12. 6.

Publikováno: 5.6.2020 Autor(ka): Kateřina Hrodková

Vážení rodiče, milí lichožrouti!

Chci pochválit všechny lichožrouty z domácí skupinky, které jsem slyšela číst. Je vidět, že čtení trénujete. Je to velmi důležité. Spousta z vás mi řekla, že už přečetlo své vlastní knížky. To je skvělé. Během pondělí očekávám videonahrávky od těch, které jsem číst neslyšela. Děkuji.

Školní skupinu chválím za spoustu odvedené práce. =)

Na parapetu naší třídy je stále box s písankou.

Je velmi důležité, aby děti pravidelně četly, psaly i počítaly (běžné příklady; +, - do 20, i přes desítku). A to i v průběhu letních prázdnin, které se rychle blíží. A to proto, aby se jim z hlaviček nepoztrácela písmenka a čísla. Prosím, dbejte na to - začátek nového školního roku pro ně pak bude pohodový.

Pokud máte pocit, že se ještě některá písmenka úplně neuložila do hlavy, dávejte dítku krátké diktáty jen na písmenka (př. napiš psace b, D, K, t, O) - málo, ale častěji.

Je dobré, pokud trénujete sčítání a odčítání do 20 (i přes desítku). Třeba jen pár příkladů každý den cestou do obchodu...

V příloze najdete:
- plán na další týden (opět ve dvou verzích)
- čtení pro zájemce (text a tajenku - podobné tomu o opičce)
- domino na +, -

Děkuji vám za spolupráci a přeji vám pohodový týden.
Neváhejte se na mě obrátit, budete-li něco potřebovat.

K. H.

Pokyny ke ČTENÍ:

- procvičujeme denně aspoň ve 3 etapách po 7 – 10 minutách
- ukazujeme si prstem (u delších slov můžete dětem dělat pod slabikami vlnky)
- dbáme na rozlišení dlouhých a krátkých slabik
- jednotlivá písmena si předem nepředříkáváme
- čteme vázaně
-
trénuji klesání hlasem, když je na konci věty tečka (lépe se bude dařit: u kratších vět, při druhém či třeřím čtení)