Týdenní plán 6. - ZMĚNA! 17. 4.

Publikováno: 6.4.2020 Autor(ka): Kateřina Hrodková

Milí rodiče! Milí lichožrouti!

Máme před sebou předvelikonoční týden, ve kterém na vás čekají trochu jiné úkoly, než obvykle. Na jejich plnění budete mít tentokrát o něco více času.

1. Sledování venkovní teploty
V příloze najdete tabulku, kterou je možné vytisknout, či jednoduše přepsat na papír. Každé ráno a odpoledne/večer, zhruba ve stejný čas zjistí prvňáček na teploměru (či na internetu) teplotu a zapíšete ji. Úkolem je vypočítat rozdíl - o kolik stupňů teplota během dne stoupla či klesla.

2. Matematika
Vypracovat alespoň 2 pracovní listy z matematiky, například ty, které jsou v příloze (dnes i minule). Založit si je.

3. Psaní
V písance psát na stranách 17-20. Prosím opět poslat foto 1-2 stran.
Kdo chce, pokračovat v deníku (každý den jedna věta - co jsem zažil, viděl... co bych si přál... co mě rozesmálo... co jsem ochutnal dobrého...).

4. Tvoření
Namalovat alespoň 3 zvyky (klidně více), které se váží k Velikonocům. Každý na jeden papír. Papíry svázat k sobě tak, aby vznikla "kniha velikonočních zvyků".
NEBO
Vytvořit jakýkoli velikonoční výrobek.

5. Čtení
Čtenářská lekce "Ufounek a hrášek" (viz prezentace v mailu) - děti čtou, rodiče pomáhají. Nelistovat dopředu. =) V příběhu děti předvídají a správnost svého předvídání pak hodnotí. Kdo může, je možná pro oči příjemnější si přezentaci vytisknout.
Pokračujte ve čtení rozečtené knihy. Budu velmi ráda za zpětnou vazbu, jak se vám lekce líbila.

6. Další náměty (dobrovolné)
Slabikář 58-59
Prvouka 54-55
Pracovní listy k ČJ
Čtenářské lekce Chrujda, Cvrčci

Ve středu (10:00 - 11:00) budu ve škole. Pokud byste potřebovali sešity, něco vytisknout, půjčit knihu... budu tam.

Velmi si vážím toho, jak svědomitě doma s dětmi pracujete! Když bude práce a nálada někdy váznout (a že to tedy doma znám =) ), odložte ji a běžte raději ven. Nebo nechte, aby se děti chvilku věnovaly něčemu jinému. A pak se k ní vraťe s čistější hlavou.

DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI!
TĚSÍM SE NA VŠECHNY LICHOŽROUTY!
Vaše paní učitelka Katka