Upozornění pro rodiče

Publikováno: 18.10.2021 Autor(ka): Radek Hampl

Zneužívání nikotinových sáčků.

Vážení rodiče,

považujeme za nutné seznámit vás s následujícími skutečnostmi. V poslední době se stále častěji setkáváme s případy, kdy naši žáci zneužívají nikotinové sáčky. Nejčastěji se to týká žáků 5.-7. tříd. Nikotinové sáčky, které se primárně používají při odvykání kuřáků, se aplikují umístěním pod horní či spodní ret. Nejsou v žádném případě určeny pro konzumaci dětem. Při jejich aplikaci mohou mimo jiné nastat následující zdravotní obtíže: bolesti hlavy, podráždění sliznic úst, podráždění trávicího traktu (při dlouhodobém užívání či jednorázovém spolknutí), nevolnost, zvracení a jiné. Náš školní řád zakazuje držení či distribuci jakýchkoliv návykových látek. Bezpečí našich žáků ve škole je naší prioritou a prosíme vás, rodiče, o větší obezřetnost. Situaci ve škole řešíme, ale bez vaší podpory, můžeme jen těžko zneužívání této látky zastavit.