Školní Jídelna - Informace pro rodiče/zákonné zástupce budoucích žáků prvního ročníku Základní školy Zdice.

Publikováno: 1.7.2023 Autor(ka): Pavla Jeránková

Vážení rodiče,

přihlašování nových strávníků bude probíhat od 29.8. 2023, od 8:00 – 14:00 h.

INFORMACE PRO RODIČE/ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE BUDOUCÍCH ŽÁKŮ PRVNÍHO ROČNÍKU ZÁKLADNÍ ŠKOLY.

Vážení rodiče a budoucí strávníci školní jídelny při základní škole ve Zdicích. Rádi bychom vám touto cestou přiblížili provoz naší školní jídelny a krátce vás seznámili s možnostmi stravování a pravidly s ním spojenými.

Školní jídelna základní školy Zdice nabízí svým strávníkům výběr z několika chodů jídel. Jsou jimi: Přesnídávka – nahrazující dětem svačiny donesené z domova. Dětem je podáváno denně čerstvé pečivo, pomazánky, jogurty, obilné kaše, cereálie,  ovoce, či zelenina. Oběd – skládající se z polévky, hlavního chodu s možností výběru ze dvou nabízených pokrmů a nápoje. Dále je dle možností školní jídelny strávníkům nabízen příkrm ve formě zeleninových salátů, ovocných kompotů, ovoce nebo moučníků. To vše v ceně oběda. Dále je dětem k dispozici samoobslužný pult s čerstvou zeleninou, jímž se snažíme podpořit zdravé stravování Vašich dětí.

Školní jídelna klade důraz na minimální používání polotovarů, umělých dochucovadel a instantních směsí. Pokrmy jsou připravovány z kvalitních surovin od prověřených dodavatelů. Snažíme se, aby strava byla nutričně vyvážená a splňovala veškeré požadavky na výživu dětí školního věku.

Strava je objednávána minimálně jeden den dopředu, kdy si mohou sami strávníci zvolit oběd č.1  nebo č.2,  případně si stravu na druhý den odhlásit. U žáků prvních tříd provádí děti výběr spolu s paní učitelkou, která je na oběd doprovází.

Platby za obědy a svačiny jsou vybírány zálohově, vždy na měsíc následující. Platit je možné formou inkasa z bankovního účtu, nebo hotově v kanceláři školní jídelny. Přihlášky ke stravování budou k dispozici v kanceláři školní jídelny. Naleznete je také na internetových stránkách školy: https://www.zszdice.cz/dokumenty/jidelna.  Přihlašování na nový školní rok bude probíhat již v posledním týdnu měsíce srpna v kanceláři školní jídelny. Zálohová platba na měsíc září bude od všech nových strávníků vybírána v hotovosti v den přihlášení bez ohledu na zvolený způsob platby.

Podrobnější informace naleznete v řádu školní jídelny, který je vystaven v prostorách školní jídelny a na internetových stránkách školy. Případné dotazy můžete psát na e-mailovou adresu: skolni.jidelna@zszdice.cz , nebo volat na tel.: 311685374.

Všem novým žáčkům přejeme příjemný a klidný vstup do nové životní etapy a těšíme se na příjemnou spolupráci.

Za kolektiv školní jídelny                                                          Lada Ličíková  - vedoucí stravování